Da har politiet stengt bowlinghallen for tredje gang

AV/    NorgeOgVedensNytt   Foto/    Tommy Go

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

For trede gang på rad stengte politiet Mandag Sheiken Bowlinghall i Haugesund. Eieren av hallen nekter fortsatt å stenge etter pålegg fra politiet.Dette er et så åpenbart brudd på smittevernreglene at vi er nødt til å reagere. Det sier innsatsleder Thor Arne Bjørnsen til Haugesunds Avis. Eieren nekter å etterkomme muntlig pålegg fra politiet, og sier at han vil ha det skriftlig, ut fra smittevernloven

 

 

LES OGSÅ:  Var vitne til politiaksjon – bowlinghall

 

 

14d som tilsier: Mitt hovedproblem i denne saken er at jeg enda ikke har mottatt noe skriftlig pålegg. Jeg er uenig i at muntlige pålegg teller, sier innehaver av Sheiken Bowlinghall, Sten Solberg til NRK.På Facebook-siden så skriver han følgende: «Oppfordrer alle kunder å besøke Sheiken bowling for hyggelig sammenkomst innenfor regelverk! Pr nå er hallen åpen for alle!

 

 

Velkommen til alle».Loven gir politiet hjemmel til å gi innehaveren pålegg om stenging av bowlinghallen. Innehaveren er anmeldt etter nedstengingene i helga. Ny anmeldelse vil komme fra episoden mandag. Om eieren får bøter eller annen form for straffereaksjoner, vil bli avgjort etter etterforskningen av saken, opplyser stasjonssjefen til kanalen, sier politistasjonssjef i Haugesund, Edgar Johan Mannes til  NRK.

Denne bloggen drives av NorgeOgVerdensNytt. En midlertidig nyhetsplass til ny nyhets-redaksjon-side/domene er på plass. Tidligere har vi hat en suksess nyhetsside/blogg med flere tusen lesere/følgere. Vi håper på ny suksess: norge_ogverdensnytt@hotmail.com
Posts created 7318

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top