Dansk politi har siktet 14 personer for deling av video fra det brutale drapet på Louisa Vesterager Jespersen og Maren Ueland.

 

 

 

 

AV/ foto/  politiet

 

 

 

 

 

 

 

 

DELTE DRAPSVIDEO MED EN DANSK OG NORSK JENTE – NÅ ER FLERE SIKTET FOR DELING: Nå har Dansk politi siktet i alt 14 personer for å ha delt videoen som viser drapet på en av de to skandinaviske jentene som ble drept i Marokko i desember.Det var 17. desember i fjor at norske Maren Ueland og danske Louisa Vesterager Jespersen ble drept i Marokko.

 

 


– Det skriver Kripos i en pressemelding.Ifølge kripos er det ingen i Norge som har blitt siktet for det samme. Også danske danse BT (bt.dk) har meldt om saken.

 

 

 

– Kripos skriver videre i pressemeldingen av lovgivningen i Danmark er annerledes enn i Norge, og at den i større grad rammer slike handlinger.

 

 

– Ifølge Kripos kan deling av videoen etter omstendighetene også rammes av norske straffebestemmelser, men at det er noe som må vurderes konkret i det enkelte tilfelle.

 

 

– Dansk politi skriver i en egen pressemelding at de har gjennomgått 118 henvendelser vedrørende deling av videoen, som nå har resultert i siktelse av 14 personer.

 

– Det er mottatt og vurdert i overkant av 400 tips i saken om videoen som viser den ene drapshandlingen. Kripos har også kontaktet privatpersoner og forumadministratorer for å få filmen fjernet og begrense omfanget.

Denne bloggen drives av NorgeOgVerdensNytt. En midlertidig nyhetsplass til ny nyhets-redaksjon-side/domene er på plass. Tidligere har vi hat en suksess nyhetsside/blogg med flere tusen lesere/følgere. Vi håper på ny suksess: norge_ogverdensnytt@hotmail.com
Posts created 7167

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top