Foto:
- Saken er omtalt/delt på facebook-siden
I følge politiet var det ingen kjente feil ved flyet som styrtet 13 sekunder etter avgang i Örebro torsdag. Åtte fallskjermhoppere og flygeren omkom i ulykken.Det melder SVT som har fått tilgang
til dokumenter som viser at det lille DHC-2 Turbo Beaver-flyet senest ble kontrollert i Danmark i slutten av mars og ble da godkjent for bruk i ett år.Flyteknisk inspektør Jerry Köhlström ved
Transportstyrelsen har gått gjennom alle opplysninger som svenske myndigheter har om flyet. Vi har ikke funnet noe merkelig. Dersom det hadde vært problemer som på noe vis kunne påvirke flysikkerheten, så hadde det ikke blitt godkjent, sier han til SVT.
Det har blitt funnet kameraer og mobiltelefoner om bord. Kameraer og mobiltelefoner er funnet om bord på flyet som styrtet i Örebro torsdag kveld, får SVT opplyst av Havarikommisjonen. Per nå er ikke innholdet i mobiltelefonene ikke analysert, melder Expressen.
Nei, det har vi ikke, nå samler vi alt og for ikke å risikere å gå glipp av noe, setter vi oss ikke ned med det nå. Vi har bare sett på radarsporene for deretter å bestemme omtrent hvor høyt oppe flyet kom, sier Peter Swaffer ved Havarikommisjonen.