Foto: Vestfold Interkommunale Brannvesen
- Følg Norge-Og-Verdens-Nytt på facebook
FORURENSING: Onsdag kveld meldte politiet på twitter om en lekkasje i Mulvika i Holmestrand.Ifølge brannvesenet er det snakk om en «akutt forurensing», og de vet ikke hva som er kilden. Norge-Og-Verdens-Nytt (NOVN)
får opplyst at deikke har funnet kilden. Ifølge vakthavende brannsjef, Tor-Atle Jakobsen, er det nok snakk om ganske store mengder bensin eller diesel på avveie. Det er også funnet forurensing i kummer og i bekken ved Våleveien, skriver
brannvesenet på Twitter. Vi har satt lense i fjorden ved et dobbelt utløp for overvann. Vi har fulgt avløpssystemet motstrøms, og oppe ved Våleveien finner vi forurensing i flere kummer. Det kan dreie seg om ganske store mengder bensin eller diesel som er på avveie, sier Jakobsen.